این نوشتار شرح زندگینامه استاد محمدباقر بهبودی است. پس از زندگینامه ایشان، فهرستی کتابشناسانه از آثار محمدباقر بهبودی که در زمینه‌های تصحیح، ترجمه، تحشیه و تألیف و چاپ‌های گوناگون آنها به همت خبرگزاری کتاب ایران تنظیم شده است، تقدیم می گردد تا شناخت چهره او از نگاه به آثارش برای پژوهندگان آسان‌تر باشد.

زندگینامه محمدباقر بهبودی

ابتدای زندگی

استاد محمدباقر بهبودی در آبان ماه سال ۱۳۰۷ در مشهد به دنیا آمد. پدرش حاج مراد نانوا بود و خانواده او با جدایی هرات از ایران، از منطقه بهبود واقع در اطراف این شهر، به تدریج در مشهد امام هشتم (ع) مجاور شده بودند. در شهریور ۱۳۲۰ که مشهد به اشغال نیروهای روس در آمد، فقط حدود ۱۳ سال داشت و تازه تحصیلات پنجم ابتدایی را تمام کرده بود.

در تمام دوران اشغال خراسان توسط خارجیان تمام امکانات و آذوقه‌ کشور به قوای روس اختصاص یافت. لذا کشور دچار کمبود مواد غذایی و گرانی لگام‌ گسیخته شد. مشهد آن‌ چنان با کمبود نان و سایر ارزاق عمومی روبرو شد که شمار بسیاری از مردم، در نتیجه گرسنگی و بیماری جان خود را از دست دادند. مدارس تعطیل شد و استاد بهبودی پدر خود را حدود یک سال بعد، بر اثر شیوع بیماری حصبه از دست داد. استاد بهبودی خودش، پس از طی یک دوران طولانی نقاهت، از این بیماری جان سالم بدر برد.

استاد بهبودی از سال ۱۳۲۱ تا سال ۱۳۲۵ مطالعات خود را به صورت پراکنده در آن سالهای قحطی و سخت ادامه داد. برنامه وی در آن سالها، به تشویق یک دوست بزرگتر و همسایه که طلبه بود، شرکت در برخی دروس مدرسه نواب، شرکت در دوره هیأت قرائت قرآن حاج سید محمد عرب و دروس عربی و دوره مسایل احکام برخی فضلای مشهد بود که از قضا پس از سقوط رضا شاه و آزادی مذهبی ناشی از آن مورد استقبال عموم قرار گرفته بودند.

سید محمد عرب زعفرانی، از جمله قدیمی‌ترین افرادی است که در مشهد به آموزش و قرائت قرآن آن هم با زبان و لهجه عربی پرداخت. در واقع وی بنیانگذار سبک قرائت قرآن در مشهد به شمار می‌رود. مرحوم عرب که متولد زعفرانیه عراق بود، حدود ۲۰ سال آخر عمر خود را در منطقه شمال هند و تبت و در ادامه در مشهد و حرم رضوی سپری کرد تا بتواند به آهنگ‌های بیشتری در مورد نحوه قرائت قرآن دست پیدا کند. گویا در گذشته به این آهنگ‌های قدیمی طریقه می‌گفتند و این استاد بزرگ در حدود بیست نوع طریقه را آموزش می داده است. به گفته استاد بهبودی این جلسات قرآن در صحن کهنه حرم رضوی و یکی از حجره‌ها برگزار می شده است. استاد محمد عرب نگاه ویژه ای نیز به لغت عرب در قرآن داشته و بذر علاقمندی به قرآن و نگاه ریشه ای به لغات عرب را در نوجوانی در دل بهبودی به یادگار گذاشته است.

تحصیلات دینی در حوزه

استاد بهبودی پس از خروج قوای روس با دریافت مقرری مختصری که از وصی پدر دریافت می کرد، به تحصیل تمام وقت در مدرسه نواب پرداخت. مهمترین استادانش محمد‌تقی نیشابوری، معروف به ادیب دوم در ادبیات عرب، میرزا هاشم قزوینی و احمد مدرس یزدی در فقه و اصول و آقا شیخ هادی کدکنی نیشابوری در منقول بودند.

مرحوم آیـت‌اللّه حـاج شـیخ هاشم قـزوینی، چه قبل از حادثه گـوهرشاد و چه پس از احیای مجدد حوزه مشهد، یکی‌ از‌ بهترین مدرسان سطوح عالی، کفایه، رسائل و مکاسب بود. در دوران حضور پربرکت چهل ساله وی در مشهد مقدس، شخصیتهای بسیاری‌ از محضر‌ وی بهره برده‌اند و گفته می شود که بیش از هزار طلبه در مدت تدریس او از درس وی استفاده کرده اند. بهبودی آرزوی عرضه معارف ناب و سره قرآنی را از این استاد گرانقدر به یادگار داشت و بیش از همه اساتید خود از ایشان یاد می کرد.

ادیب دوم نیز از استادان و نوابغ مطرح ادبیات عرب و بلاغت اسلامی در دوران معاصر بود و حافظه‌ای نیرومند داشت. گفته اند که درس او سرشار از مناسبت گویی‌ها، اشعار و لطایف ذوقی بود. پس جای شگفتی نیست که شاگردان ادیب به این اذعان کنند، که حضور در محضر وی، آفاق دیگری را در برابر چشمانشان گشود و از صرف و نحو و ادبیات مفهوم دیگری را به آنان بخشید و در روح طالب علم جوان، اثر بسزایی داشت.

آیت الله حاج میرزا احمد مدرس یزدی معمولاً به تدریس لمعتین، قوانین، مکاسب و احیاناً کفایه می پرداخت. همچنین وی در مواقع تعطیلی حوزه به تقاضای طلاب، درس تفسیر، هیئت و حساب را در صبح و شب افاده می فرمود. استاد بهبودی در یکی از تعطیلات تابستانی که حاج میرزا احمد یـزدی، معرف به نهنگ در مشهد اقامت داشتند از این فرصت استفاده کرده و از درس هیئت ایشان نیز بهره برده است. مدرس یزدی طی دوران شصت ساله تدریس خویش ریالی از وجوه شرعیه اعم از خمس و سهم امام علیه السلام استفاده ننمود و در دوران اشتغال به امر تدریس حتی از اخذ صرف و اعطای سهم امام نیز به شدت احتراز داشت و این نگرش ویژه به امر معاش را به شاگردان ویژه خود انتقال داده بود.

در دوران تحصیل در مدرسه در مجموع پنج کتاب از استاد بهبودی منتشر شده که دو مورد از آنها حاصل تدوین پژوهشهای وی در حوزه «قرائت قرآن و تجوید» است. همچنین کتاب قاطع البرهان که در منطق و به زبان عربی نگاشته شده، از پژوهش ها و یادداشت های وی در درس آقا شیخ هادی کدکنی است.

ردیفنام کتابزباننوعانتشاراتمحل نشرسال
۱ قاطع البرهان فی علم المیزان عربی تألیف شرکت چاپخانه خراسان مشهد ۱۳۲۸
۲ اسلوب جدید در شناسایی تجوید فارسی تألیف شرکت چاپخانه خراسان مشهد ۱۳۲۹
۳ مقدمه ای بر علم قرائت و تجوید فارسی تألیف شرکت چاپخانه خراسان مشهد ۱۳۳۰
۴ میثم تمار فارسی تألیف شرکت چاپخانه خراسان مشهد ۱۳۳۳
۵ آیین دوستی و مردم داری فارسی تألیف شرکت چاپخانه خراسان مشهد ۱۳۳۴

او پس از کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ که فضای حوزه مشهد قدری سیاسی و ملتهب شده بود، پس از شش سال تحصیل در حوزه مشهد و تکمیل سطح و قدری فلسفه، عازم نجف گردید. وی در دروسی از آبت الله سید ابوالقاسم خویی، سید محسن حکیم و عبد‌الهادی شیرازی شرکت کرد و بسیاری نکاتی را که بعدها در حدیث پژوهی به کار گرفت، به اشاره این اساتید خود می دانست. بهبودی دو سال بعد با انصراف از تحصیل به مشهد بازگشت. وی در همان سال یک کتابفروشی دایر کرد و در پی آن پس از مدتی ازدواج کرد.

دوره تصحیح و ترجمه متون

محمدباقر بهبودی در سال ۱۳۳۷ کتابفروشی خود را واگذار کرد و به تهران آمد تا در حوزه تصحیح متون اسلامی با کتابفروشی اسلامیه همکاری نماید. او کاری بسیار عظیم و وقت گیر و توان فرسا را با شیوه ای علمی و دقیق بر عهده گرفت. کار مسئولیت نظارت علمی و تطبیق نسخ و مقدمه نویسی و تعلیق نویسی بر دهها جلد از کتب حدیث و فقه و تاریخ و تفسیر اسلامی را بر عهده گرفت. در نتیجه همین ممارست – با زمینه تحصیلات و اطلاعات قبلی و داشتن ذهن منطقی – و برخورد با دهها نسخه از هر قسمتی که تصحیح می کرد، دارای آگاهی و خبرویتی وسیع درباره شناخت احادیث شد. برخی از کارهای ایشان در مورد تصحیحات علمی و نسخه ای به شرح زیر است:

١- الصراط المستقیم تألیف شیخ زین الدین علی بیاضی (در گذشته ۸۷۷ ه. ق) در ۳ جلد، در «امامت»، با مقدمه ای از شیخ آقا بزرگ تهرانی ( صاحب «الذریعه» ) در جلد دوم، در شرح حال مؤلف.

۲- کنزالعرفان تألیف فاصل مقداد سیوری (در گذشته ۸۲۶ ه. ق) – تخریج احادیث و تصحیح نسخ از ایشان، همراه تعلیقاتی از شیخ محمدباقر شریف زاده گلپایگانی. تخریج در اصطلاح محدثان آن است که احادیثی که در کتابی ذکر شده، تمام اسناد و روایان و رجال و مآخذش را در آورند و به آن احادیث ضمیمه کنند، و بدین وسیله احادیث مرسله (محذوف السند) را بدل به مسند (مذکور السند) کنند تا اعتبار کتاب افزون گردد. ( مجله مکتبه الامام امیرالمؤمنین العامه – نجف، به نام «صحیفه المکتبه، ص۱۳ از ترجمه فارسی)

۳- آیات الأحکام تألیف شیخ احمد مقدس اردبیلی (در گذشته ۹۹۳ ه.ق.) تعلیق و تطبیق با نسخ از ایشان.

۴- المبسوط تألیف شیخ طوسی ( در ۸ جلد )، که ۶ جلد آن زیر نظر ایشان چاپ شده است با استخراج فهرستی دقیق از همه فروع فقهی مذکور در کتاب، که فهرست هر جلد حدود ۵۰ صفحه می شود.

۵- وقایع السنین والاعوام تألیف سید عبدالحسین حسینی خاتون آبادی ( در گذشته ۱۱۰۵ ه. ق) تصحیح و تطبیق با مآخذ و فهرست راهنمای نوادر وقایع از محمد باقر بهبودی چاپ اسلامیه، ۱۳۵۲ ش۔ این کتاب از نظر قسمتهای مربوط به تاریخ «صفویان» اهمیت بسزایی دارد، زیرا مؤلف خود ناظر وقایع بوده و مشهودات خویش را ثبت کرده است.

۶- بحار الانوار تألیف علامه مجلسی ( در گذشته ۱۱۱۱ ه. ق) . کار عمده محمد باقر بهبودی، تصحیح علمی دقیق و تطبیق نسخ این کتاب بس بزرگی است که در تهران، در ۱۱۰ جلد چاپ شده است.

اولین اثر قرآنی مستقل وی در این دوره، جزوه «نور و ظلمت» بود که در سال ۱۳۴۱ منتشر شد. این اثر که ابتدا قرار بود به صورت یک گاهنامه منتشر شود، شامل ۴۸ صفحه بود که ۱۶ صفحه اول آن درباره تعبیر خواب و ۱۶ صفحه دوم تفسیر سوره کوثر و ۱۶ صفحه سوم درباره ارث و وصیت بود.

نشر دومین شماره و ادامه این مباحث به خاطر اشتغال به تصحیح «کتاب بحارالانوار» متوقف ماند. اما بعد از پایان گرفتن طبع بحارالانوار، به سال ۱۳۵۱ کتابی از استاد بهبودی منتشر شد که نام آن «معجزه قرآن و مبارزه با فلسفه شرک» است و کتابی دیگر در همان سال به قطع جیبی و ۲۵۰ صفحه که نام آن «یوسف صدیق» است.

در سال ۱۳۵۳ جزوه‌ای با قطع رقعی منتشر شد به نام «احکام قرآن» که شامل بحث وصیت و میراث است و به ضمیمه آن مقاله ربا و حیله شرعی درج شده است. استاد بهبودی در سال ۱۳۵۴ برای اولین بار به یک سفر حج عمره مشرف شد که در حدود ۴۰ روز به طول انجامید و نتایج پژوهش های عملی خود در این سفر را به صورت کتابی کوچک به نام «عمره قِران» منتشر کرد. استاد محمدباقر بهبودی در سال ۱۳۵۶ با تکمیل ترجمه جلد هفتم و هشتم الغدیر به فارسی، به تدریج از کار تصحیح و ترجمه متون کناره گرفت.

در زیر فهرستی از کتابهای منتشره وی در این دوره آورده شده است.

ردیفعنوانزباننوعانتشاراتمحل نشرسال
۶ نور و ظلمت فارسی تألیف انتشارات معراجی تهران ۱۳۴۱
۷معجزه قرآن و مبارزه با فلسفه شرک فارسی تألیف انتشارات معراجی تهران ۱۳۵۲
۸احکام قرآن: ارث و ربـا فارسی تألیف انتشارات معراجی تهران ۱۳۵۳
۹یوسف صدیق فارسی تألیف انتشارات معراجی تهران ۱۳۵۳
۱۰بعثت – عاشورا فارسی تألیف انتشارات معراجی تهران ۱۳۵۳
۱۱عمره قران فارسی تألیف انتشارات معراجی تهران ۱۳۵۴
۱۲ترجمه الغدیر، جلد هفتم و هشتم فارسی ترجمه کتابخانه بزرگ اسلامی تهران ۱۳۵۶

دوره تدوین و عرضه معارف ناب و سره قرآنی

اواخر سال ۱۳۵۵ وی با تشویق و مساعدت یکی از یاران قدیم حوزه مشهد، حجت الاسلام حاج احمد گوهری که آن موقع پیش نماز مسجد جعفری قیطریه بود، به منطقه شمیران نقل مکان کرد تا با تجربه کم نظیری که بدست آورده بود، تمرکز خود را بر روی تحقق مهمترین آرزوی خود، یعنی عرضه معارف ناب و سره قرآنی به مردم قرار دهد.

وی کار تدریس در کتابخانه مسجد قیطریه را از همان سالها شروع کرد. پیاده کردن نوارهای سخنرانی های آن دوران به چاپ کتابهای جبر و اختیار، رجعت و کتاب هفت آسمان در اوایل سال ۱۳۵۷ منجر شد. از طرف دیگر استاد بهبودی پروژه شناسایی و استخراج احادیث صحیح کتاب کافی را در همین سال آغاز کرد که نتیجه آن چاپ و انتشار کتاب صحیح الکافی در سال ۱۳۶۰ در لبنان گردید. با انتشار این کتاب، مجامع علمی کشور شناخت بیشتری نسبت به ایشان پیدا کردند که باعث شد ایشان به صورت یک استاد پاره وقت در مدرسه تربیت مدرس که در همان سالها در حال تاسیس بود دعوت شوند. همکاری ایشان با این مدرسه که در سال ۶۵ دیگر به دانشگاه بزرگی تبدیل شده بود تا سال ۱۳۷۰ ادامه داشت.

در سال ۶۲ کتاب «معرفت الحدیث» انتشار یافت تا از روش شناسی استخراج احادیث صحیح کافی پشتیبانی کند. سال بعد نیز ترجمه ای از احادیث کتاب صحیح الکافی انتشار یافت تا احادیث ناب و سره کتاب کافی به فارسی در دسترس عموم شیعیان قرار گیرد. کتاب معانی القرآن مهمترین اثر استاد بهبودی است که در سال ۱۳۶۵ منتشر شد و چکیده مطالب جلسات گروه معارف قرآنی مسجد قیطریه است. استاد بهبودی در این سال مصاحبه ای با مجله کیهان فرهنگی انجام داد که بر پروژه استخراج حدیث صحیح از کتاب های اصلی شیعه تمرکز دارد.

از سال ۱۳۶۵ تا سال ۱۳۷۰ علاوه بر تکمیل استخراج صحاح احادیث کتاب های فقیه و تهذیب، ترجمه آنها به فارسی نیز به اتمام رسید. در سال ۱۳۶۹ مقاله حجاب شرعی و پاسخی بر نقد آن و در همان سال چاپ دوم کتاب معانی ‌القرآن ترجمه و تفسیر قرآن منتشر گشت. چون کتاب معانی ‌القرآن مورد نقد ناقدان قرار گرفت، چند مقاله در پاسخ نقدها پرداخته شد که برخی به چاپ رسید و برخی به چاپ نرسید.

ردیف عنوانزباننوعانتشاراتمحل نشرسال
۱۳هفت آسمان فارسی تألیف انتشارات معراجی تهران ۱۳۵۷
۱۴ جبر و اختیار، رجعت و بدا و سرنوشت فارسی تألیف انتشارات معراجی تهران ۱۳۵۷
۱۵زبده الکافی عربی تألیف دارالاسلامیه بیروت ۱۳۶۰
۱۶صحیح الکافی عربی تألیف دارالاسلامیه بیروت ۱۳۶۰
۱۷معرفت الحدیث و تاریخ نشره و تدوینه و ثقافته عندالشیعه الامامیه عربی تألیف مرکز انتشارات علمی و فرهنگی تهران ۱۳۶۲
۱۸اصول دین در پرتو نهج البلاغه فارسی تألیف سازمان چاپ و انتشارات وزارت ارشاد اسلامی تهران ۱۳۶۲
۱۹گزیده کافی فارسی ترجمه مرکز انتشارات علمی و فرهنگی تهران ۱۳۶۳
۲۰معانی القرآن: ترحمه و تفسیر قرآن مجید فارسی ترجمه نشر خانه آفتاب تهران ۱۳۶۵
۲۱صحیح الفقییه من لایحضره الفقیه عربی تألیف دارالعلوم بیروت ۱۳۶۶
۲۲سیره علوی فارسی تألیف مولف تهران ۱۳۶۸
۲۳گزیده تهذیب فارسی ترجمه انتشارات کویر تهران ۱۳۷۰
۲۴گزیده فقیه من لا یحضره الفقیه فارسی ترجمه انتشارات کویر تهران ۱۳۷۰

دوران کارهای تکمیلی

به همت برخی علاقمندان و دوستان نزدیک، استاد بهبودی از سال ۱۳۷۰ دوره جدیدی از جلسات ماهانه قرآن پژوهی و تفسیر را برگزار کردند. مباحث و پاسخ به سئوالات این جلسات، به یادداشت هایی در تفسیر قرآن انجامید و نهایتاً آن یادداشت ها در کتاب جدیدی در دو جلد و به نام «تدیری در قرآن» انتشار یافت. کتاب «علل الحدیث» نیز در همان سال آماده نشر شد که حاصل جمع آوری یادداشتهایی در دروس حدیثی دانشگاه و یا در پاسخ به سئوالات فنی دانش پژوهان دانشگاه تربیت مدرس و سایر طالبان معارف اسلامی در حوزه حدیث پژوهی بود.

استاد در سال ۱۳۸۰ به خاطر اینکه در کتاب تدبری در قرآن به سایر جزوه‌ ها و مقاله ‌های قبلی زیاد ارجاع داده شده بود، خصوصاً مقالاتی که تا آن زمان به چاپ نرسیده بود، مجموعه مقالات قبلی و منتشر شده خود را با اصلاحات لازم با نام «معارف قرآنی» چاپ و منتشر کرد.

ردیفعنوانزباننوعانتشاراتمحل نشرسال
۲۵The Quran, A New InterpretationانگلیسیترجمهCurzonلندن۱۳۷۶
۲۶تدبری در قرآن فارسی تألیف انتشارات سنا و نشر جلوه پاک تهران ۱۳۷۸
۲۷علل الحدیث و تاریخ نشره و تدوینه و ثقافته عندالشیعه الامامیه عربیتألیفانتشارات سناتهران۱۳۷۸
۲۸ معارف قرآنی فارسی تألیف نشر سرا تهران ۱۳۸۰
۲۹ صحیح التهذیب عربی تألیف انتشارات سنا تهران ۱۳۸۲
۳۰نگاهی به تاریخ انبیاء در قرآن فارسی تألیف انتشارات سنا تهران ۱۳۸۸

دوران بازنشستگی

سلامت قلبی استاد بهبودی از سال ۱۳۸۲ دچار مشکلات جدی شد به نحوی که دیگر در مجامع عمومی ظاهر نشد و فقط در منزل خود پذیرای علاقمندان و دانش جویان علوم دینی بود. در این دوران تقریبا اغلب شاگردان وی خود به اساتید و دانشمندان بزرگ و بنامی در حوزه های مختلف معارف دینی و دانشگاهی تبدیل شده بودند. بنابراین تمرکز وی بر همکاری علمی با این اساتید دانشگاه در پروژه های تحقیقاتی آنان بود و گاهی نیز دانشجویان جوان تر را در انجام پژوهش هایشان یاری می کرد.

نتایج فعالیت های استاد بهبودی در این دوران اغلب به انتشارات مقالات دقیق تر در مجلات تخصصی منجر شد. کتاب نگاهی به تاریخ انبیاء نیز که در سال ۱۳۸۸ منتشر شد، یکی از همین مطالب علمی است که درسی در دانشگاه تربیت مدرس نیز بوده است. به تدریح سعی خواهد شد تا فهرستی از این مقالات در این وبگاه قرار گیرد تا تمام آثار استاد در اینجا گردآوری شده باشد.

استاد محمدباقر بهبودی در ۲۱ بهمن سال ۱۳۹۳ بر اثر عوارض ریوی بیماری قلبی، در منزل خود درگذشت. اما تا یک هفته قبل از این تاریخ همچنان با کمال میل پذیرا و پاسخگوی سئوالات تلـفنی علاقمندان معارف قرآنی بود.

کتاب شناخت

ناسخ التواریخ

•    ناسخ التواریخ: تاریخ الخلفاء
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۲۸ صفحه، جلد ۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۹۲، ۵۰۰ نسخه.

•    ناسخ التواریخ: تاریخ الخلفاء
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۸۶ صفحه، جلد ۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۹۲، ۵۰۰ نسخه.

•    ناسخ التواریخ: تاریخ الخلفاء
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۱۶ صفحه، جلد ۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۹۲، ۵۰۰ نسخه.

•    ناسخ التواریخ: تاریخ الخلفاء
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۳۰ صفحه، جلد ۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۹۲، ۵۰۰ نسخه.

•    ناسخ التواریخ: احوالات حضرت علی‌ (ع)
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۲ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۹۲، ۵۰۰ نسخه، ۱۵۰۰۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: احوالات حضرت علی‌ (ع)
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۶ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۵، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۹۲، ۵۰۰ نسخه، ۱۵۰۰۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: احوالات حضرت علی‌ (ع)
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۵۳۸ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۶، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۹۲، ۵۰۰ نسخه، ۲۰۰۰۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: زندگانی معصوم نهم حضرت امام محمدتقی جواد الائمه (ع)
عباسقلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۲ صفحه، (در ۳ جلد)، جلد ۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۸۵، ۲۰۰۰ نسخه.

بحارالانوار

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۸۴ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۸۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۹۲، ۵۰۰ نسخه، ۸۵۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۳۶ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۸۸، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۹۲، ۵۰۰ نسخه، ۸۵۰۰۰ ریال.

•    الغدیر
عبدالحسین امینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی؛ ویراستار: علیرضا میرزامحمد، مرکز چاپ و نشر بنیاد بعثت، ۵۴۰ صفحه، (در ۱۱ جلد)، جلد ۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۹۱، ۱۰۰۰ نسخه.

•    الغدیر
عبدالحسین امینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی؛ ویراستار: علیرضا میرزامحمد، مرکز چاپ و نشر بنیاد بعثت، ۵۴۰ صفحه، (در ۱۱ جلد)، جلد ۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۹۰، ۱۰۰۰ نسخه.

•    الارشاد
محمد بن محمد مفید؛ مترجم: محمدباقر ساعدی‌ خراسانی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۷۲۰ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۷ سال ۱۳۹۰، ۱۰۰۰ نسخه، ۱۰۰۰۰۰ ریال.

•    بحار الانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۶۲ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۸۷، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۹۰، ۵۰۰ نسخه.

•    ناسخ التواریخ: امام حسن مجتبی (ع)
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابچی، ۴۷۰ صفحه، جلد ۵، وزیری (گالینگور)، چاپ ۶ سال ۱۳۹۰، ۱۱۰۰ نسخه، ۱۴۰۰۰۰ ریال.

•    بحار الانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۳۵۰ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۶۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۸۹، ۱۱۰۰ نسخه، ۶۰۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۴۶ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۵۰، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۸۸، ۵۰۰ نسخه، ۵۰۰۰۰ ریال.

•    سیره علوی: فصلی از تاریخ صدر اسلام
محمدباقر بهبودی، سنا، ۲۴۰ صفحه، رقعی (شومیز)، چاپ ۱ سال ۱۳۸۸، ۳۰۰۰ نسخه، ۲۳۵۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۳۲ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۷۹، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۸۷، ۵۰۰ نسخه، ۵۰۰۰۰ ریال.

•    الغدیر
عبدالحسین امینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی؛ ویراستار: علیرضا میرزامحمد، بنیاد بعثت، مرکز چاپ و نشر، ۵۲۸ صفحه، (در ۱۱ جلد)، جلد ۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۸۷، ۳۰۰۰ نسخه.

•    کنز‌العرفان فی فقه القرآن
مقداد بن عبدالله سیوری؛ محقق: محمدباقر شریف‌زاده؛ محقق: محمدباقر بهبودی، المکتبه المرتضویه، ۸۱۲ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۶ سال ۱۳۸۷، ۱۰۰۰ نسخه، ۵۸۰۰۰ ریال.

•    گزیده کافی: ازدواج، آشامیدنی‌ها
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۴۴۶ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۵، وزیری (شومیز)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۶، ۲۰۰۰ نسخه.

•    گزیده کافی: حج، معیشت
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۴۸۲ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۴، وزیری (شومیز)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۶، ۲۰۰۰ نسخه.

•    گزیده کافی: زیب و زینت، گل‌ها
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۴۲۴ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۶، وزیری (شومیز)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۶، ۲۰۰۰ نسخه.

•    گزیده کافی: زکات، حج
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۴۲۸ صفحه، (در ۳ جلد)، جلد ۳، وزیری (شومیز)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۶، ۲۰۰۰ نسخه.

•    گزیده کافی: معارف، آداب
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۴۰۲ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۱، وزیری (شومیز)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۶، ۲۰۰۰ نسخه.

•    گزیده کافی: طهارت، صلات
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۴۰۴ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۲، وزیری (شومیز)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۶، ۲۰۰۰ نسخه.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، کتابچی، ۴۶۰ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۷۸، وزیری (گالینگور)، چاپ ۶ سال ۱۳۸۶، ۱۰۰۰ نسخه، ۴۵۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۴۳ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۸۸، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۶، ۵۰۰ نسخه، ۳۰۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۲ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۸۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۶، ۵۰۰ نسخه، ۳۲۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۰ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۹۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۶، ۵۰۰ نسخه، ۳۲۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۸۴ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۹۰، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۶، ۵۰۰ نسخه، ۳۲۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۲۶۰ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۵۵، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۸۶، ۵۰۰ نسخه، ۲۵۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۷۴ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۸۶، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۶، ۵۰۰ نسخه، ۳۰۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۴۶ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۸۵، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۶، ۵۰۰ نسخه، ۳۰۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۴ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۸۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۶، ۵۰۰ نسخه، ۳۲۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۸ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۹۶، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۶، ۵۰۰ نسخه.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۶۲ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۸۷، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۶، ۵۰۰ نسخه.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی؛ مصحح: ابراهیم میانجی، کتابچی، ۳۹۸ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۹۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۸۶، ۱۰۰۰ نسخه، ۳۰۰۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: زندگانی معصوم نهم حضرت امام محمدتقی جواد الائمه (ع)
عباسقلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۲ صفحه، (در ۳ جلد)، جلد ۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۸۵، ۲۰۰۰ نسخه.

•    ناسخ التواریخ: زندگانی معصوم نهم حضرت امام محمدتقی جواد الائمه (ع)
عباسقلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۰ صفحه، (در ۳ جلد)، جلد ۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۸۵، ۲۰۰۰ نسخه.

•    الغدیر
عبدالحسین امینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی؛ ویراستار: علیرضا میرزامحمد، بنیاد بعثت، مرکز چاپ و نشر، ۵۲۶ صفحه، (در ۱۱ جلد)، جلد ۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۸۵، ۲۰۰۰ نسخه.

•    گزیده کافی: معارف، آداب
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۳۷۶ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۱، وزیری (شومیز)، چاپ ۲ سال ۱۳۸۵، ۵۰۰ نسخه

•    گزیده کافی: زیب و زینت، گل‌ها
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۴۰۸ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۶، وزیری (شومیز)، چاپ ۲ سال ۱۳۸۵، ۵۰۰ نسخه.

•    گزیده کافی: ازدواج، آشامیدنی‌ها
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۴۳۲ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۵، وزیری (شومیز)، چاپ ۲ سال ۱۳۸۵، ۵۰۰ نسخه.

•    گزیده کافی: حج، معیشت
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۴۸۲ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۴، وزیری (شومیز)، چاپ ۲ سال ۱۳۸۵، ۵۰۰ نسخه.

•    گزیده کافی: طهارت، صلات
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۳۸۸ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۲، وزیری (شومیز)، چاپ ۲ سال ۱۳۸۵، ۵۰۰ نسخه.

•    گزیده کافی: زکات، حج
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، ۴۱۴ صفحه، (در ۶ جلد)، جلد ۳، وزیری (شومیز)، چاپ ۲ سال ۱۳۸۵، ۵۰۰ نسخه.

•    ناسخ التواریخ: حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابچی، ۴۰۸ صفحه، جلد ۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۴، ۱۰۰۰ نسخه، ۲۵۰۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابچی، ۴۶۸ صفحه، (در ۲ جلد)، جلد ۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۴، ۱۰۰۰ نسخه، ۲۵۰۰۰ ریال.

•    صحیح الفقیه للشیخ محمد الباقر البهبودی
محمد بن علی ا بن بابویه؛ گردآورنده: محمدباقر بهبودی، سنا، ۴۰۰ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۸۴، ۱۰۰۰ نسخه، ۴۰۰۰۰ ریال.

•    الارشاد: در شناسایی مقام چهارده معصوم علیهم‌السلام و زندگانی ایشان
محمد بن محمد مفید؛ مترجم: محمدباقر ساعدی‌ خراسانی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابفروشی ‌اسلامیه، ۷۲۰ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۸۴، ۲۰۰۰ نسخه.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۱۶ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۷۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۴، ۵۰۰ نسخه، ۲۵۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۳۲ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۷۹، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۴، ۵۰۰ نسخه، ۲۵۰۰۰ ریال.

•    صحیح الکافی: من سلسله صحاح الاحادیث عند الشیعه الامامیه: اختاره من کتاب الکافی للشیخ ابی جعفر محمد بن یعقوب الکلینی الرازی
محمدباقر بهبودی، سنا، ۴۱۶ صفحه، (در ۲ جلد)، جلد ۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۸۴، ۱۰۰۰ نسخه، ۴۰۰۰۰ ریال.

•    صحیح الکافی: من سلسله صحاح الاحادیث عند الشیعه الامامیه: اختاره من کتاب الکافی للشیخ ابی جعفر محمد بن یعقوب الکلینی الرازی
محمدباقر بهبودی، سنا، ۴۳۲ صفحه، (در ۳ جلد)، جلد ۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۸۴، ۱۰۰۰ نسخه، ۴۰۰۰۰ ریال.

•    صحیح الکافی: من سلسله صحاح الاحادیث عند الشیعه الامامیه: اختاره من کتاب الکافی للشیخ ابی جعفر محمد بن یعقوب الکلینی الرازی
محمدباقر بهبودی، سنا، ۴۰۰ صفحه، (در ۳ جلد)، جلد ۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۸۴، ۱۰۰۰ نسخه، ۴۰۰۰۰ ریال.

•    منتخب مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۵۷۲ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۸ سال ۱۳۸۴، ۳۰۰۰ نسخه، ۱۴۰۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: حضرت علی‌ ابن ابیطالب علیه‌السلام
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۲ صفحه، جلد ۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۴، ۱۰۰۰ نسخه، ۳۵۰۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: حضرت علی‌ ابن ابیطالب علیه‌السلام
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۵۳۶ صفحه، جلد ۶، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۴، ۱۰۰۰ نسخه، ۴۵۰۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: تاریخ الخلفا
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۱۶ صفحه، جلد ۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۴، ۵۰۰ نسخه.

•    ناسخ التواریخ: تاریخ الخلفا
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۳۶ صفحه، جلد ۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۴، ۵۰۰ نسخه.

•    ناسخ التواریخ: تاریخ الخلفا
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۳۰ صفحه، جلد ۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۴، ۵۰۰ نسخه

•    ناسخ التواریخ: تاریخ الخلفا
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۶ صفحه، جلد ۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۴، ۵۰۰ نسخه.

•    الاصول من الکافی
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر کمره‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۶۵۶ صفحه، (در ۴ جلد)، جلد ۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۱ سال ۱۳۸۳.

•    الاصول من الکافی
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر کمره‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۵۱۴ صفحه، (در ۴ جلد)، جلد ۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۱ سال ۱۳۸۳، ۱۰۰۰ نسخه.

•    الاصول من الکافی
محمد بن یعقوب کلینی؛ شارح: محمدباقر کمره‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۴۹۲ صفحه، جلد ۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۱ سال ۱۳۸۳، ۱۰۰۰ نسخه.

•    الاصول من الکافی
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر کمره‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۵۰۰ صفحه، (در ۴ جلد)، جلد ۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۱ سال ۱۳۸۳، ۱۰۰۰ نسخه.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۳۴۸ صفحه، (در ۱۱۰ جلد)، جلد ۶۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۳، ۱۱۰۰ نسخه، ۲۵۰۰۰ ریال.

•    صحیح التهذیب: من سلسله صحاح … من کتاب التهذیب للشیخ ابی‌جعفر محمدبن الحسن‌بن علی الطوسی
محمدباقر بهبودی، سنا، ۵۵۶ صفحه، (در ۲ جلد)، جلد ۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۸۳، ۱۰۰۰ نسخه، ۳۵۰۰۰ ریال.

•    صحیح التهذیب: من سلسله صحاح الاحادیث
محمدباقر بهبودی، سنا، ۵۰۴ صفحه، (در ۲ جلد)، جلد ۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۸۳، ۱۰۰۰ نسخه، ۳۵۰۰۰ ریال.

•    الروضه من الکافی، یا، گلستان آل محمد
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر کمره‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۷۶ صفحه، (در ۲ جلد)، جلد ۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۲، ۱۵۰۰ نسخه.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۳۸ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۸۲، ۳۰۰۰ نسخه، ۲۰۰۰۰ ریال.

•    الاصول من الکافی
محمد بن یعقوب کلینی؛ شارح: محمدباقر کمره‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۵۱۰ صفحه، (در ۴ جلد)، جلد ۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۰ سال ۱۳۸۲، ۱۵۰۰ نسخه.

•    الاصول من الکافی
محمد بن یعقوب کلینی؛ شارح: محمدباقر کمره‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۶۵۸ صفحه، (در ۴ جلد)، جلد ۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۰ سال ۱۳۸۲، ۱۵۰۰ نسخه.

•    الاصول من الکافی
محمد بن یعقوب کلینی؛ شارح: محمدباقر کمره‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۹۲ صفحه، (در ۴ جلد)، جلد ۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۰ سال ۱۳۸۲، ۱۵۰۰ نسخه.

•    الاصول من الکافی
محمد بن یعقوب کلینی؛ شارح: محمدباقر کمره‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۵۰۲ صفحه، (در ۴ جلد)، جلد ۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۰ سال ۱۳۸۲، ۱۵۰۰ نسخه.

•    ناسخ التواریخ حضرت سجاد علیه‌السلام ( جلد ۱ و ۲)
عباسقلیخان سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابفروشی ‌اسلامیه، ۴۰۰ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۱، ۲۰۰۰ نسخه، ۴۰۰۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ حضرت سجاد علیه‌السلام ( جلد ۳ و ۴)
عباسقلیخان سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابفروشی ‌اسلامیه، ۸۱۶ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۱، ۲۰۰۰ نسخه، ۴۰۰۰۰ ریال.

•    منتخب مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: محمد حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۵۷۴ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۶ سال ۱۳۸۱، ۴۰۰۰ نسخه، ۱۰۰۰۰ ریال.

•    ترجمه الغدیر
عبدالحسین‌ امینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، بنیاد بعثت، ۲۹۰ صفحه، جلد ۸، وزیری (گالینگور)، چاپ ۶ سال ۱۳۸۰، ۴۵۰ نسخه.

•    معارف قرآنی
محمدباقر بهبودی، سرا، ۵۴۴ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۸۰، ۴۰۰۰ نسخه، ۲۵۰۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: عبدالمطلب حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۳۸ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۷ سال ۱۳۸۰، ۳۰۰۰ نسخه، ۳۳۰۰۰ ریال.

•    الارشاد
محمد بن محمد مفید؛ مترجم: محمدباقر ساعدی‌ خراسانی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابفروشی ‌اسلامیه، ۷۲۲ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۸۰، ۳۰۰۰ نسخه، ۲۵۰۰۰ ریال.

•    معانی القرآن: ترجمه و تفسیر قرآن
محمدباقر بهبودی، سرا، ۶۲۸ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۸۰، ۳۰۰۰ نسخه، ۳۰۰۰۰ ریال.

•    منتخب مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۵۸۰ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۵ سال ۱۳۸۰، ۴۰۰۰ نسخه، ۹۰۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: عبدالمطلب حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دلیل، ۱۰۴۰ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۷۹، ۶۰۰۰ نسخه، ۱۵۰۰۰ ریال.

•    سیره علوی: فصلی از تاریخ صدر اسلام
محمدباقر بهبودی، خانه اندیشه جوان، ۲۴۰ صفحه، رقعی (شومیز)، چاپ ۱ سال ۱۳۷۹، ۳۳۰۰ نسخه، ۱۰۵۰۰ ریال.

•    قرآن در اسلام
سیدمحمدحسین طباطبائی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۱۷۶ صفحه، وزیری (شومیز)، چاپ ۹ سال ۱۳۷۹، ۵۰۰۰ نسخه، ۵۰۰۰ ریال.

•    قرآن در اسلام
سیدمحمدحسین طباطبائی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دفتر انتشارات اسلامی، ۱۷۶ صفحه، رقعی (شومیز)، چاپ ۱۰ سال ۱۳۷۹، ۵۰۰۰ نسخه، ۴۴۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی؛ خطاط: محمد خالقی‌ زنجانی، سکه، ۱۳۲۸ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۶ سال ۱۳۷۹، ۳۰۰۰ نسخه، ۳۰۰۰۰ ریال.

•    منتخب مفاتیح الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دهقان، ۵۷۲ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۹، ۷۰۰۰ نسخه، ۵۰۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۳۲ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۹، ۳۰۰۰ نسخه، ۲۰۰۰۰ ریال.

•    تدبری در قرآن
محمدباقر بهبودی، سنا،جلوه پاک، ۶۸۴ صفحه، جلد ۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۷۹، ۳۰۰۰ نسخه، ۳۰۰۰۰ ریال.

•    تدبری در قرآن
محمدباقر بهبودی، سنا،جلوه پاک، ۶۸۰ صفحه، جلد ۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۷۹، ۳۰۰۰ نسخه، ۳۰۰۰۰ ریال.

•    علل‌الحدیث
محمدباقر بهبودی، سنا، جلوه پاک، ۳۶۶ صفحه، وزیری (شومیز)، چاپ ۱ سال ۱۳۷۹، ۳۰۰۰ نسخه، ۱۵۰۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: عبدالمطلب حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۳۸ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۵ سال ۱۳۷۸، ۵۰۰۰ نسخه، ۳۰۰۰۰ ریال.

•    منتخب مفاتیح الجنان با ترجمه فارسی خط درشت
عباس قمی؛ گردآورنده: هادی صحفی؛ مترجم: رضی شیرازی، کتابفروشی ‌اسلامیه، ۶۷۴ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۶ سال ۱۳۷۸، ۵۰۰۰ نسخه، ۸۵۰۰ ریال.

•    منتخب مفاتیح الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۵۷۶ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۷۸، ۷۰۰۰ نسخه، ۵۵۰۰ ریال.

•    منتخب مفاتیح الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۵۷۶ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۷۸، ۶۰۰۰ نسخه، ۸۵۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۴۲ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۷۸، ۵۰۰۰ نسخه، ۲۰۰۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: عبدالمطلب حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۳۸ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۴ سال ۱۳۷۸، ۵۰۰۰ نسخه، ۳۰۰۰۰ ریال.

•    منتخب مفاتیح الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۵۷۴ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۷۸، ۱۰۰۰۰ نسخه، ۵۰۰۰ ریال.

•    قرآن در اسلام
سیدمحمدحسین طباطبائی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دفتر انتشارات اسلامی، ۱۷۶ صفحه، رقعی (شومیز)، چاپ ۹ سال ۱۳۷۸، ۴۰۰۰ نسخه، ۳۴۰۰ ریال.

•    کتاب ملائکه ( جلد ۱، ۲)
اسماعیل‌ بن محمدجعفر سبزواری؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابفروشی ‌اسلامیه، ۷۳۴ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۷۸، ۲۰۰۰ نسخه، ۵۰۰۰۰ ریال.

•    کتاب ید و منبر: حیوانات و طیور ( جلد ۳، ۴)
اسماعیل‌ بن محمدجعفر سبزواری؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابفروشی ‌اسلامیه، ۲۵۶ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۷۸، ۲۰۰۰ نسخه، ۵۰۰۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: عبدالمطلب حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، صبا، ۱۰۴۶ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۷۸، ۵۰۰۰ نسخه.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: عبدالمطلب حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۴۰ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۷۷، ۶۰۰۰ نسخه، ۱۵۰۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: عبدالمطلب حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۵۲ صفحه، رقعی (گالینگور)، چاپ ۱۲ سال ۱۳۷۷، ۵۰۰۰ نسخه، ۲۲۵۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۵۲ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱۳ سال ۱۳۷۷، ۵۰۰۰ نسخه، ۲۵۰۰۰ ریال.

•    منتخب مفاتیح الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضی شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۵۸۰ صفحه، جیبی (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۷، ۶۰۰۰ نسخه.

•    الارشاد
محمد بن محمد مفید؛ مترجم: محمدباقر ساعدی‌ خراسانی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابفروشی ‌اسلامیه، ۷۲۲ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۶، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۶۰۰۰ ریال.

•    ترجمه الغدیر
عبدالحسین‌ امینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، بنیاد بعثت، ۳۵۴ صفحه، جلد ۷، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۷۶، ۲۵۰۰ نسخه.

•    قرآن در اسلام
سیدمحمدحسین طباطبائی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۱۷۶ صفحه، وزیری (شومیز)، چاپ ۸ سال ۱۳۷۶، ۵۰۰۰ نسخه، ۴۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۲ صفحه، جلد ۹۶، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۶، ۱۰۰۰ نسخه، ۱۲۵۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۱۴ صفحه، جلد ۲۸، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۲۰۰۰ نسخه، ۹۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۰ صفحه، جلد ۸۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۹۰۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: محمد حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، جلوه، ۱۳۳۰ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۷۵، ۴۰۰۰ نسخه، ۲۵۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان چاپ و انتشارات، ۶۲۰ صفحه، جلد ۳۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۴ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۱۵۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان چاپ و انتشارات، ۶۴۰ صفحه، جلد ۳۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۱۵۵۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان چاپ و انتشارات، ۴۵۶ صفحه، جلد ۳۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۱۱۵۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۸۴ صفحه، جلد ۷۶، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۷۸۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۲ صفحه، جلد ۸۰، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۷۸۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۲۰ صفحه، جلد ۶۹، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۸۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۵۲ صفحه، جلد ۷۲، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۷۲۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۵۲ صفحه، جلد ۷۷، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۸۵۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۳۸ صفحه، جلد ۷۹، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۷۲۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۸۰ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۷۴۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۶ صفحه، جلد ۱۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۷۷۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۱۲ صفحه، جلد ۷۰، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۷۸۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۲۰ صفحه، جلد ۷۳، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۸۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۴۲ صفحه، جلد ۷۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۸۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۲ صفحه، جلد ۶۷، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۷۵۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۰ صفحه، جلد ۶۸، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۷۵۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۳۲ صفحه، جلد ۷۴، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۷۶۰۰ ریال.

•    بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۷۸ صفحه، جلد ۷۵، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۵، ۱۰۰۰ نسخه، ۸۵۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۴۴۰ صفحه، جلد ۳۵، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۴، ۱۱۰۰ نسخه، ۷۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۳۷۶ صفحه، جلد ۴۱، وزیری (گالینگور)، چاپ ۳ سال ۱۳۷۴، ۱۱۰۰ نسخه، ۷۰۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: سیدمحمد حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۲۷ صفحه، رقعی (گالینگور)، ۵۰۰۰ نسخه، ۱۲۵۰۰ ریال.

•    قرآن در اسلام
سیدمحمدحسین طباطبائی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، دارالکتب الاسلامیه، ۱۷۱ صفحه، وزیری (شومیز)، چاپ ۷ سال ۱۳۷۳، ۵۰۰۰ نسخه، ۱۷۰۰ ریال.

•    معانی القرآن ترجمه و تفسیر قرآن
محمدباقر بهبودی، صاحب اثر، ۶۲۴ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۲ سال ۱۳۷۲، ۲۰۰۰ نسخه، ۶۰۰۰ ریال.

•    مفاهیم اخلاقی و عقیدتی قرآن
محمدباقر بهبودی؛ مترجم: محمدصادق سجادی، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، ۳۴۹ صفحه، وزیری (شومیز)، چاپ ۲ سال ۱۳۷۱، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۵۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: سیدمحمد حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۲۷ صفحه، رقعی (گالینگور)، ۵۰۰۰ نسخه، ۵۰۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضا شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، وزیری (گالینگور)، ۵۰۰۰ نسخه، ۶۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابچی، ۳۹۲ صفحه، جلد ۵۱، وزیری، چاپ ۳ سال ۱۳۷۰، ۱۹۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۲ صفحه، جلد ۸۸، وزیری، چاپ ۳ سال ۱۳۷۰.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۰ صفحه، جلد ۸۹، وزیری، چاپ ۳ سال ۱۳۷۰.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۲ صفحه، جلد ۹۰، وزیری، چاپ ۳ سال ۱۳۷۰.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۲ صفحه، جلد ۹۱، وزیری، چاپ ۳ سال ۱۳۷۰.

•    ترجمه الغدیر
علی امینی‌نجفی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، بنیاد بعثت، ۳۵۲ صفحه، جلد ۷، وزیری، چاپ ۳ سال ۱۳۷۰، ۱۵۰۰ ریال.

•    ترجمه الغدیر
علی امینی‌نجفی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، بنیاد بعثت، ۳۸۸ صفحه، جلد ۸، وزیری، چاپ ۴ سال ۱۳۷۰، ۱۵۰۰ ریال.

•    ترجمه الغدیر
علی امینی‌نجفی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، بنیاد بعثت، ۳۴۴ صفحه، جلد ۹، وزیری، چاپ ۴ سال ۱۳۷۰، ۱۵۰۰ ریال.

•    گزیده تهذیب
حسن طوسی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، کویر، ۴۱۲ صفحه، جلد ۱، وزیری، چاپ ۱ سال ۱۳۷۰، ۱۲۰۰۰ ریال.

•    گزیده تهذیب
حسن طوسی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، کویر، ۴۰۰ صفحه، جلد ۲، چاپ ۱ سال ۱۳۷۰، ۱۲۰۰۰ ریال.

•    گزیده تهذیب
حسن طوسی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، کویر، ۴۱۶ صفحه، جلد ۳، وزیری، چاپ ۱ سال ۱۳۷۰، ۱۲۰۰۰ ریال.

•    گزیده تهذیب
حسن طوسی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، کویر، ۴۱۲ صفحه، جلد ۴، وزیری، چاپ ۱ سال ۱۳۷۰، ۱۲۰۰۰ ریال.

•    گزیده تهذیب
حسن طوسی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، کویر، ۴۰۰ صفحه، جلد ۵، وزیری، چاپ ۱ سال ۱۳۷۰، ۱۲۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، کتابچی، ۴۶۴ صفحه، (در۷۸ جلد)، جلد ۷۸، وزیری، چاپ ۳ سال ۱۳۷۰، ۲۰۰۰ ریال.

•    گزیده فقیه من لایحضره الفقیه
محمدباقر بهبودی، کویر، ۳۸۲ صفحه، (در ۲ جلد)، جلد ۲، ۳۰۰۰ نسخه، ۱۹۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضا شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۲۷ صفحه، چاپ ۵ سال ۱۳۶۹، ۴۰۰۰ نسخه، ۳۵۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، مکتبه الاعلام اسلامی، ۳۹۶ صفحه، جلد ۱۰، چاپ ۲ سال ۱۳۶۹، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۸۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، مکتبه الاعلام اسلامی، ۴۱۱ صفحه، جلد ۱۰، چاپ ۲ سال ۱۳۶۹، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۸۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، مکتب اسلامی، ۳۳۱ صفحه، جلد ۱۱، چاپ ۲ سال ۱۳۶۹، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۶۵۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، مکتب اسلامی، ۳۴۱ صفحه، جلد ۱۸، چاپ ۲ سال ۱۳۶۹، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۵۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، مکتب اسلامی، ۳۷۱ صفحه، جلد ۱۸، چاپ ۲ سال ۱۳۶۹، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۵۵۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، مکتب اسلامی، ۳۵۸ صفحه، جلد ۱۸، چاپ ۳ سال ۱۳۶۹، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۵۵۰ ریال.

•    هدایت الاخبار الی فهرس بحارالانوار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، مکتب اسلامی، ۴۲۸ صفحه، چاپ ۱ سال ۱۳۶۹، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۶۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: رضا شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، انتشارات پیروز، ۱۳۰۰ صفحه، چاپ ۴ سال ۱۳۶۹، ۵۰۰۰ نسخه، ۲۳۰۰ ریال.

•    گزیده کافی: زیب و زینت گلها
مترجم: محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و آموزش عالی، علمی و فرهنگی، ۴۰۷ صفحه، چاپ ۱ سال ۱۳۶۹، ۵۰۰۰ نسخه، ۱۶۰۰ ریال.

•    معانی القرآن
محمدباقر بهبودی، خانه آفتاب، ۶۱۲ صفحه، چاپ ۱ سال ۱۳۶۹، ۵۰۰۰ نسخه، ۳۰۰۰ ریال.

•    قرآن کریم
مترجم: مهدی الهی‌ قمشه‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی؛ خطاط: محمد خالقی‌ زنجانی، بنیاد نشر قرآن، ۹۵۸ صفحه، جیبی (شومیز)، چاپ ۲ سال ۱۳۶۸، ۲۰۰۰۰ نسخه، ۱۸۰۰ ریال.

•    گزیده کافی: حج، معیشت
مترجم: محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و آموزش عالی، علمی و فرهنگی، ۴۹۸ صفحه، جلد ۴، وزیری، چاپ ۱ سال ۱۳۶۸، ۵۰۰۰ نسخه، ۱۸۰۰ ریال.

•    سیره‌علوی
محمدباقر بهبودی، محمدباقر بهبودی، ۲۲۴ صفحه، وزیری، چاپ ۱ سال ۱۳۶۸، ۵۰۰۰ نسخه، ۷۰۰ ریال.

•    گزیده کافی: ازدواج، آشامیدنیها
محمد بن یعقوب کلینی؛ مترجم: محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و آموزش عالی، علمی و فرهنگی، ۴۳۱ صفحه، جلد ۵، چاپ ۱ سال ۱۳۶۸، ۵۰۰۰ نسخه، ۱۶۵۰ ریال.

•    سیره علوی
محمدباقر بهبودی، محمدباقر بهبودی، ۲۲۳ صفحه، وزیری، چاپ ۱ سال ۱۳۶۸، ۵۰۰۰ نسخه، ۷۰۰ ریال.

•    اصول دین در پرتو نهج‌البلاغه
گردآورنده: محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان چاپ و انتشارات، ۷۲ صفحه، رقعی، چاپ ۲ سال ۱۳۶۷، ۵۰۰۰ نسخه، ۱۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: محمد حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۴۴ صفحه، وزیری، چاپ ۴ سال ۱۳۶۷، ۴۵۰۰ نسخه، ۲۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۴ صفحه، جلد ۹۲، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۷، ۲۰۰۰ نسخه، ۸۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۱۶ صفحه، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۷، ۲۰۰۰ نسخه، ۸۵۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۰ صفحه، جلد ۸۳، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۷، ۲۰۰۰ نسخه، ۸۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۹۶ صفحه، جلد ۸۴، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۷، ۲۰۰۰ نسخه، ۸۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۳۸۸ صفحه، جلد ۸۲، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۷، ۲۰۰۰ نسخه، ۸۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: حضرت امام حسن مجتبی (ع)
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۷۲ صفحه، جلد ۲، وزیری، چاپ ۳ سال ۱۳۶۶، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۰۵۰ ریال.

•    کنزالعرفان فی فقه القرآن
جمال‌الدین سیوری؛ محمدباقر شریف‌زاده (محقق)؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، مرتضوی، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۶، ۵۰۰۰ نسخه، ۱۲۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۰ صفحه، جلد ۹۷، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۶، ۲۰۰۰ نسخه، ۸۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۰۲ صفحه، جلد ۹۶، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۶، ۲۰۰۰ نسخه، ۸۵۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۹۲ صفحه، جلد ۹۵، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۶، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۰۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۶۲۴ صفحه، جلد ۳۲، وزیری، چاپ ۱ سال ۱۳۶۶، ۳۰۰۰ نسخه، ۱۲۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
غلامحسین اخوان؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۳۶ صفحه، جلد ۹۸، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۶، ۲۰۰۰ نسخه، ۹۰۰ ریال.

•    مفاتیح الجنان
عباس قمی؛ مترجم: محمد حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، انتشارات پیروز، ۱۳۱۶ صفحه، رقعی، چاپ ۴ سال ۱۳۶۵، ۳۰۰۰ نسخه، ۱۲۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: حضرت سجاد (ع)
محمدتقی‌ بن محمدعلی سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۸۱۲ صفحه، جلد ۵، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۴، ۲۰۰۰ نسخه، ۱۳۰۰ ریال.

•    ناسخ التواریخ: زندگانی حضرت زینب (س)
عباسقلیخان سپهر؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۶۸۲ صفحه، جلد ۱، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۴، ۲۰۰۰ نسخه، ۹۰۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۴۴ صفحه، جلد ۷۱، وزیری، چاپ ۲ سال ۱۳۶۴، ۲۰۰۰ نسخه، ۵۰۰ ریال.

•    قرآن کریم
مترجم: مهدی الهی‌ قمشه‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی؛ خطاط: خالقی‌ زنجانی، صالحی، ۹۵۱ صفحه، جیبی (شومیز)، چاپ ۳ سال ۱۳۶۳، ۱۰۰۰۰ نسخه، ۱۴۰۰ ریال.

•    قرآن کریم
مترجم: مهدی الهی‌ قمشه‌ای؛ مصحح: محمدباقر بهبودی؛ خطاط: خالقی‌ زنجانی، صالحی، ۹۵۱ صفحه، وزیری (گالینگور)، چاپ ۱ سال ۱۳۶۳

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: محمد حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، انتشارات پیروز، ۱۳۲۷ صفحه، رقعی، چاپ ۳ سال ۱۳۶۳، ۶۰۰۰ نسخه، ۱۱۰۰ ریال.

•    کلیات مفاتیح‌الجنان
عباس قمی؛ مترجم: محمد حسینی‌ شیرازی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، سکه، ۱۳۲۷ صفحه، وزیری، چاپ ۳ سال ۱۳۶۳، ۵۰۰۰ نسخه، ۱۲۵۰ ریال.

•    اصول دین در پرتو نهج‌البلاغه
گردآورنده: محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان چاپ و انتشارات،بنیاد نهج‌البلاغه، ۷۱ صفحه، رقعی، چاپ ۱ سال ۱۳۶۲، ۱۰۰۰۰ نسخه، ۶۰ ریال.

•    معرفه الحدیث و تاریخ نشره و تدوینه و ثقافته عندالشیعه الامامیه
محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و آموزش عالی، علمی و فرهنگی، ۲۷۸ صفحه، چاپ ۱ سال ۱۳۶۲، ۳۹۰ ریال.

•    ترجمه ارشاد القلوب
مصحح: محمدباقر بهبودی، اسلامیه، ۴۸۰ صفحه، جلد ۱، رقعی، چاپ ۲ سال ۱۳۶۲، ۳۰۰۰ نسخه، ۵۰۰ ریال.

•    ترجمه گزیده کافی
مترجم: محمدباقر بهبودی، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، چاپ ۱ سال ۱۳۶۱، ۳۵۰ ریال.

•    بحارالانوار: الجامعه لدرر اخبار الائمه الاطهار
محمدباقر بن محمدتقی مجلسی؛ مصحح: محمدباقر بهبودی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چاپ ۱ سال ۱۳۶۰، ۱۲۰۰ ریال.

•    اصول الدین علی ضوء نهج‌البلاغه
محمدباقر بهبودی، نهج‌البلاغه، ۴۰ صفحه، چاپ ۱ سال ۱۳۵۹.